UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNE

Kiermasz Wielkanocny

W dniach 15-16.04.2019r. odbył się w naszym przedszkolu kiermasz - świąteczna aukcja charytatywna. Nasze myśli i działania kierowaliśmy w stronę ciężko chorej dziewczynki. Wiosna i Święta Wielkanocne niosą nadzieję, radość i wiarę w drugiego człowieka. Pozyskane fundusze przedszkolaki przekazały na wsparcie leczenia Emilki zmagającej się z chorobą nowotworową. Cieszymy się, że wśród nas są ludzie o wielkim sercu. Kierujemy serdeczne podziękowania za wrażliwość i otwartość na potrzeby innych. Te wartości staramy się przekazywać naszym wychowankom. Emilce zaś życzymy zdrowia i szybkiego powrotu do domu. W ten szczególny świąteczny czas pomagajmy, bo jak mówią dobro zawsze powraca!!!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia cała społeczność przedszkolna "świeciła na niebiesko". Wspólnie obejrzeliśmy animowany film pt. "Amazing things happen", ilustrowaliśmy ruchem słowa piosenki o tolerancji i z niebieskimi balonami przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta, podnosząc świadomość społeczną oraz budując postawę akceptacji wobec osób z autyzmem i ich rodzin.

DNI OTWARTE w przedszkolu

Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole dnia 27 i 28 lutego 2019r. w naszym przedszkolu zorganizowano dni otwarte, podczas których goście zapoznali się z ofertą przedszkola. Przyszli wychowankowie chętnie włączali się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielki. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić.
Agnieszka Kośko

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Bal karnawałowy w przedszkolu

Wigilia w przedszkolu

Żołnierze Wojska Polskiego

W dniu 11.12.2018r. odwiedzili nas wyjątkowi goście - żołnierze 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Przybliżyli nam zagadnienia związane z Wojskiem Polskim oraz służbą żołnierską. Pozwolili również nam przyjrzeć się z bliska ich wyposażeniu. Najwięcej radości było przy mierzeniu hełmu, kaski oraz kamizelki. My natomiast przywitaliśmy ich wierszami i tańcami patriotycznymi. W podziękowaniu grupa "Motyle" poczęstowała żołnierzy upieczonymi przez siebie babeczkami. Dla nas na pewno to spotkanie zostanie na długo w pamięci.

Marta Karpuk, Ala Makacewicz

Bijemy „Rekord dla Niepodległej”!

W piątek 9 listopada uczestniczyliśmy w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji było wspólne zaśpiewanie hymnu w placówkach oświatowych w kraju i za granicą. Dokładnie o godzinie 11.11 z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości cała społeczność przedszkolna zaśpiewała hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Zgromadziliśmy się na schodach prowadzących do naszej placówki i przyjmując postawę zasadniczą z dumą i powagą odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu. Przechodzący opodal mieszkańcy naszego miasta przystawali i dołączali do nas. To jednak nie jedyna forma uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej placówce. Zaplanowaliśmy szereg działań związanych z tym świętem. Realizujemy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”. Odbył się wewnątrz przedszkolny konkurs recytatorski „100-lecie Niepodległej”, podczas którego młodzi patrioci deklamowali wzruszające wiersze o ojczyźnie. Wydarzenie uświetnił występ dzieci z kółka teatralno-muzycznego „Iskierka”. Obejrzeliśmy w ich wykonaniu narodowy taniec Polonez i inscenizację piosenki „Przybyli ułani pod okienko”. Kolejną niespodziankę przygotowały dzieci z grupy Misie, a było to ludowy taniec „Krakowiak”. Została otwarta wystawa fotograficzna „To Wszystko Polska”. Ponadto przedszkolaki z balonami w barwach narodowych przeszły ulicami: Kościuszki, 11-Listopada i Piłsudskiego. Cieszymy się, że rośnie nam pokolenie świadomych i dumnych ze swej ojczyzny małych obywateli.
Tekst: Danuta Zinowczyk,
Barbara Drozdowska,
 Elżbieta Osipiuk

11 LISTOPADA - Obchody 100-lecia Niepodległości

Dzień Edukacji Narodowej

12.10.2018r. był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. W pogodny i ciepły nastrój wprowadziły wszystkich dzieci z grupy "Biedronek" i "Motyli", które zaprezentowały się w specjalnie przygotowanym na tę okazję występie. Muzyczną niespodzianką, wyśpiewały głośno to, co gra w ich małych serduszkach. Na zakończenie odczytały "słodki" list z życzeniami i wręczyły upominki. W części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Przedszkola Pani Ewa Oksiuta, która skierowała do grona pedagogicznego i pracowników obsługi ciepłe i serdeczne słowa uznania oraz życzenia dalszej owocnej pracy z dziećmi. "Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia. Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas - ustawia żagle na wiatr. Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach."

Elżbieta Osipiuk