Konkursy


Podsumowanie konkursu "Lew wegetarianin"

Serdecznie gratulujemy zdobycia nagród w konkursie plastycznym na wykonanie ilustracji do książeczki autorstwa A. Salnikowa pt. "Lew Wegetarianin".


Konkurs recytatorski "Ojczyste Słowo"

    Dnia 06 marca 2019r. w Orli odbyły się eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego "Ojczyste Słowo" zorganizowane przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne z Białegostoku. Z naszego przedszkola wzięło udział czworo dzieci. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją utworów w jęz.białoruskim. Magdalena Taranta zajęła I miejsce, Julian Gawryluk II, natomiast Małgorzata Rybaczuk i Anastazja Rejent zdobyły wyróżnienie. Naszym małym artystom serdecznie gratulujemy!!!

Hajnowskie Spotkania z Kolędą Prawosławną


 

Konkurs plastyczny w grupie "Misie"

Świąteczny konkurs plastyczny na bombkę bożonarodzeniową w grupie Misie.


 

Świąteczny Konkurs Piosenki Przedszkolnej 2018

    Dnia 19 grudnia 2018 r. w naszym przedszkolu odbył się Świąteczny Konkurs Piosenki. Celem tego wydarzenia była popularyzacja kolęd, pastorałek, utworów o tematyce zimowej, prezentacja umiejętności wokalnych uczestników, kształtowanie umiejętności wyrażania swoich przeżyć i nastrojów związanych ze świętami, wspólna zabawa. W konkursie wzięło udział 25 wokalistów, przeważnie duetów. Niektórym utworom towarzyszył chórek. Dzieci dobrze czuły się na małej scenie holu przedszkolnego w towarzystwie zebranych kolegów i koleżanek. Nawet te najmłodsze zaśpiewały od serca. Jury wybrało poszczególne miejsca dla dzieci, które wyróżniły się szczególnymi umiejętnościami muzycznymi. Każdy wokalista został uhonorowany dyplomem, nagrodą oraz wielkim uznaniem publiczności przedszkolnej. Pomysłowe stroje oraz scenografia sprawiły, że występy okazały się niesamowicie ciekawe. W czasie konkursu znalazł się też czas na prezentację dzieci z gr. „Krasnale”, wspólne śpiewanie kolęd (karaoke) i animacje taneczne (śnieżynkobzik, świąteczne porządki). Po zakończeniu dzieci udały się do swoich sal na spotkanie wigilijne aby kontynuować świąteczny nastrój, tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Cieszymy się, że ten wyjątkowy okres przed świętami Bożego Narodzenia mogliśmy odznaczyć tak miłym akcentem.

Joanna Pietruczuk, Monika Baranowska
Konkurs rodzinny "Ptasia stołówka - podaruj ptakom karmnik"

W dniu 14.12.2018. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego "Ptasia stołówka - podaruj ptakom karmnik". Celem konkursu było własnoręczne wykonanie karmnika dla ptaków przez dziecko wraz z osobą z rodziny. Ilość karmników a przede wszystkim ich jakość i pomysłowość zachwycała wszystkich. Wybór był bardzo trudny. Zostały przyznane nagrody i wyróżnienia. A tak na prawdę nie chodziło o zdobyte miejsce, lecz o czas spędzony wspólnie i poświęconą sobie na wzajem uwagę, co będzie owocowało w życiu dzieci. Dzieciom i rodzicom gratulujemy raz jeszcze. Podziękowania za wsparcie kieruje dla: Stacyjkowo Rodzinne Centrum Zabaw, Katarzyna Sadowska, Kamila Pawłowska, Małgorzata Zimnoch, Kasa Stefczyka.

Marta Karpuk


 

 Konkurs recytatorski "Mały Patriota"

        13 listopada 2018 r. dzieci z naszego przedszkola z grup 5-6 latków uczestniczyły w Międzyprzedszkolny Konkursie Recytatorskim „Mały Patriota”, który zorganizowało Niepubliczne Katolickie Przedszkole Karmelki. W konkursie udział wzięło 29 dzieci w wieku 5-6 lat z ośmiu bielskich przedszkoli. Wystąpienia dzieci oceniała komisja, która miała nie lada wyzwanie. Jury wyłoniło 3 osoby z każdej kategorii wiekowej. Nagrodę otrzymał Igor N. w katorgi wiekowej 5 latki. Pozostali uczestnicy: Hanna W., Dawid L., Maja F., Lena B., Małgorzata R., Bartek M. i Michał K. otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych latach.

Barbara Drozdowska
Konkurs plastyczny "Jestem małym patriotą" 
 

Przedszkolaki z grupy Misie wraz ze swoimi rodzicami zmierzyły się z wykonaniem pracy na konkurs plastyczny pt.”” „Jestem Małym Patriotą”. 7 listopada pięknie wykonane prace, z zastosowaniem różnych technik zostały docenione i nagrodzone. Serdecznie gratulujemy dla: Dawida Ż., Anny N.S., Grzegorza K., Zofii Ch.,Dawida L., Hanny S., Nicoli K., Wiktora R., Bartosza Ł, Krystiana J. wraz z rodzicami. Celem konkursu było budzenie świadomości i przynależności narodowej, dostrzeganie piękna i wartości polskiej tradycji i kultury oraz rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem kraju w tym szczególnym roku – 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ewa Dmitruk

Konkurs fotograficzny "To wszystko Polska"   

W grupie 6-latki "Biedronki" został zorganizowany konkurs fotograficzny pt. "To wszystko Polska". Jego celem było ukazanie różnorodności i piękna naszego kraju oraz rozbudzenie zainteresowań fotografią. Uczestnicy konkursu: dzieci wraz z rodzicami, podzielili się z nami wyjątkowymi chwilami uchwyconymi w obiektywie.

Dziękujemy i gratulujemy!!!

Przedszkolny konkurs recytatorski „100-lecie Niepodległej”Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II w oczach dziecka"

XIII edycja inspirowany hasłem Dnia Papieskiego "Promieniowanie ojcostwa". Nagrodę w etapie diecezjalnym otrzymał Florian G. z grupy 6-latki "Biedronki". Gratulujemy!!!


  TRÓJGŁOS POETYCKI
 

    W dniu 23.10.2018r. odbył się XIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski „TRÓJGŁOS POETYCKI” zorganizowany przez Bielski Dom Kultury. Nasze przedszkole reprezentowali: Michał Walicki, Julian Gawryluk, Anastazja Rejent i Magdalena Taranta. Dzieci przepięknie nauczyły się na pamięć wierszyków w językach: polskim i białoruskim oraz fantastycznie wystąpiły przed zgromadzoną publicznością. Jury oceniało artystów za poziom opanowania tekstu, wymowę, intonację i ogólny wyraz artystyczny. Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie. Wyróżnienie otrzymała Anastazja Rejent, IV miejsce przyznano Michałowi Walickiemu, natomiast Magdalena Taranta i Julian Gawryluk zdobyli III miejsce. Gratulujemy uczestnikom konkursu, a rodzicom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie dzieci do występów!

Joanna Pietruczuk