Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym... (Charles Chaplin)Logo Biuletynu Informacji Publicznej Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

   link: http://bip.przedszkole3.um.bielsk.wrotapodlasia.pl/

 

Szanowni Rodzice,
 

W związku z postępującym zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce oraz rosnącą liczbą zakażeń bardzo prosimy o obserwację swoich dzieci.

            Zgodnie z zaleceniem MEN i Sanepid-u do przedszkola mogą uczęszczać dzieci bez oznak infekcji górnych dróg oddechowych.

            W przypadku kwarantanny któregokolwiek z domowników dzieci także obowiązkowo pozostają w domu na obserwacji.
 

Z poważaniem,

Dyrekcja Przedszkola Nr 3

Z Oddziałami Integracyjnymi

W Bielsku Podlaskim

 

"Kasztany dla Kubusia" - podsumowanie akcji charytatywnej

Kochane Dzieci, drodzy Rodzice zebraliśmy aż 178kg "brązowych skarbów jesieni". Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie całej społeczności przedszkola. Dochód z "pomagania przez zbieranie" zasili konto potrzebującego chłopca z naszego regionu. Wierzymy, że dzięki akcjom charytatywnym prowadzonym w przedszkolu nasi wychowankowie wyrosną na wrażliwych ludzi, chętnych do niesienia pomocy.

 

Szanowni Rodzice,

Drogie Dzieci!

 

Przed nami nowy rok szkolny.

    Serdecznie wszystkich witamy po długiej przerwie!

    Mamy nadzieję, że wracacie do przedszkola wypoczęci, uśmiechnięci i gotowi do wspólnej zabawy i pracy.

    Szczególnie chcemy powitać naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości.

    W związku z istniejącą pandemią funkcjonowanie przedszkola będzie odbywało się w nieco zmienionej formule związanej z minimalizowaniem ryzyka zarażenia koronawirusem.

    W trosce o zapewnienie właściwych i bezpiecznych warunków działalności przedszkola zostały opracowane dokumenty, które zostaną przesłane Państwu do zapoznania się drogą elektroniczną w wiadomości e-mail.

     Jeżeli jednak z jakichś powodów decydujecie się Państwo przez jakiś czas pozostawić nadal dziecko w domu, bardzo prosimy o poinformowanie placówki droga e-mailową lub telefonicznie z określeniem czasu nieobecności dziecka w przedszkolu.

Do zobaczenia wkrótce!

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

 

 

Znajdź nas na FACEBOOKU i oglądaj fotorelacje z naszych działań!

Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim

 link:

https://www.facebook.com/Przedszkole-Nr-3-z-Oddziałami-Integracyjnymi-w-Bielsku-Podlaskim-1943365992400539/

 

 

Kochane dzieci !

Bardzo szybko minął nam ten przedszkolny rok, tak bardzo inny od tych, które znaliśmy dotychczas. I chociaż z większością z was już dawno się nie widzieliśmy, to wspomnienia spędzonych wspólnie chwil zachowamy na długo w naszej pamięci.

Przed wami najpiękniejsza pora - wakacje….. To czas rodzinnych wyjazdów, letnich kąpieli, długich, beztroskich spacerów i ciekawych przygód.

Życzymy Wam, by te wakacje były dla Was wesołe, bezpieczne, pełne nowych wrażeń, nieznanych miejsc, ciekawych zabaw i miło spędzonych chwil z najbliższymi. A gdy czas wakacji dobiegnie końca-wypoczęci i zadowoleni wracajcie do przedszkola.

A naszym starszakom, którzy po wakacjach pierwszy raz przekroczą próg szkolny życzymy wielu sukcesów, dobrych kolegów oraz …
miłych wspomnień z przedszkolnych lat.
 

 

Drodzy Rodzice
 

Składamy serdeczne podziękowanie za trud i zaangażowanie jakie włożyliście w zdalną edukację Waszych dzieci.

Dziękujemy za poświęcony czas, wsparcie i życzliwość. Bez Was nie osiągnęlibyśmy tak wiele.

Życzymy odpoczynku, samych słonecznych dni i udanych wakacji!

                                     Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

 

UWAGA RODZICE DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH NA DYŻUR WAKACYJNY

Dyrektor przedszkola informuje, że podczas dyżuru wakacyjnego w miesiącu sierpniu br. przedszkole nadal pracuje w reżimie sanitarnym.  

Opłaty za dyżur wakacyjny pobierane będą w dniach 5 i 6 sierpnia 2020r. Pierwszego dnia otrzymacie Państwo informację o wysokości opłat. Podaną kwotę przekazujecie w kopercie podpisanej do intendenta przedszkola lub pani przyjmującej dzieci.

Grupa przedszkolna pracuje w godz. 6.30-15.30.
 

Rodzice dzieci z Przedszkola nr 9 proszeni są o przyniesienie wyprawki na dyżur:

-blok rysunkowy -1 szt.

-kredki -1 opak.

-wycinanki -1 szt.

-klej w sztyfcie -1 szt.

-plastelina-1 opak.

-mydło z dozownikiem -1 szt.

-chusteczki higieniczne wyciągane - 1 pudełko

-ręcznik papierowy -2 rolki


Rodzice dzieci z Przedszkola nr 3 proszeni są o przyniesienie 2 rolek ręczników papierowych.

Przypominamy o obowiązku przyniesienia kapci i ubrań na zmianę.
 

Rodzice zobowiązani są do składania oświadczenia dostępnego poniżej.

Oświadczenie dla rodziców.pdf

 

LISTA DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH NA DYŻUR W MIESIĄCU SIERPNIU.pdf


Informacja (dyżur wakacyjny)

Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi  nie muszą podpisywać deklaracji na okres dyżuru.

W dn.22-26.06.2020 deklarację zobowiązani są podpisać rodzice dzieci z Przedszkola nr 9 Leśna Polana.

Nie podpisanie deklaracji w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu dyżurującym.

Wszystkie dodatkowe informacje dotyczące dyżuru oraz sposobu dokonywania opłat będą zamieszczone na stronie internetowej w terminie późniejszym.


 

Informacja dla rodziców

Zdjęcia z ,,Choinki przedszkolnej 2020” są do odebrania z zakładzie fotograficznym

Kamila Zawadzkiego ul. Mickiewicza 60 (naprzeciwko Ratusza) od dnia 8 czerwca 2020.

Rodzice zgłaszają się po odbiór osobiście.

 

 

UWAGA RODZICE DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA NR 3 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

 

Informujemy, że od dnia 01.06.2020r. do dnia 12.06.2020r.

trwają zapisy na dyżur wakacyjny,

który przedszkole będzie prowadzić w miesiącu sierpniu 2020 r.

Dyrektor przedszkola organizuje opiekę tylko dla tych dzieci, których rodzice pracują i nie są w stanie zapewnić im opieki.

Zapisów można dokonać drogą e-mail  przedszkole3bielskpodl@gmail.com

lub tel. 85 730 26 21, 85 730 75 03 w godz. 8.00-14.00.

W dniu 18.06.2020r. listy dzieci zakwalifikowanych na dyżur będą zamieszczone na stronie internetowej przedszkola oraz wywieszone w przedszkolu.

 

Dyrekcja przedszkola

 

WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

„DOMOWE WIERSZOWANIE” 2020 r.

 

 Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Online.pdf


Karta zgłoszenia.pdf

 

 

Kubusiowi przyjaciele natury

KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY POLECAJĄ: BEZPIECZNA STREFA Z BAJKAMI, GRAMI I FILMIKAMI EDUKACYJNYMI

W czasie, kiedy dzieci spędzają więcej czasu w domu, warto zapewnić im wartościowe formy rozrywki łączące zabawę z edukacją oraz ruchem. Kubuś o tym wie, dlatego przygotował dla najmłodszych dedykowaną stronę z bajkami w formie audiobooków, edukacyjnymi i zachęcającymi do ruchu filmikami, oraz interaktywnymi, tematycznymi grami. Wszystko po to, by w bezpiecznej formie bawić i edukować dzieci. Zachęcamy do wykorzystania tej dodatkowej formy zajęć poprzez bezpieczne treści, które uczą przez zabawę. Można też polecić rodzicom.


W Bezpiecznej Strefie Kubusia znaleźć można filmy zachęcające do ruchu, gry i bajki edukacyjne, a także darmowe audiobooki z bajkami przygotowane we współpracy ze Storytel. Wśród ponad 50 audiobooków, dostępnych jest 30 bajek klasycznych i 25 bajek przeniesionych we współczesne czasy, które zostały stworzone w wyniku współpracy Kubusia z Partnerem Storytel. Czytają je znane i lubiane osoby, takie jak Cezary Pazura, Wiktor Zborowski czy Marta Żmuda-Trzebiatowska. Zachęcamy by sprawdzić kto jeszcze -> 
TUTAJ.

W czasie gdy aktywności sportowe i ruchowe poza domem są ograniczone, solidną dawkę ćwiczeń dostarczy Kubuś na stronie RUSZ SIĘ. Wystarczy włączyć jeden z ok. 20 filmów prezentujących różnorodne sporty oraz ćwiczenia i obserwować jak dziecko chętnie rusza się w towarzystwie misia. W tej sekcji możliwe jest włączenie zapętlenia listy, dzięki czemu dziecko aktywnie spędzi dłuższy czas. Oczywiście będąc pod opieką rodziców.

Z kolei podstawowe informacje na temat zasad higieny, przyrody, czy nauki liczenia oraz pór roku dzieci czerpać mogą z sekcji 
OGLĄDAJ. Kubuś wyjaśnia i prezentuje otaczający nas świat, wykorzystując do tego krótkie animacje.

Programowania czy logicznego myślenia dzieci mogą uczyć się w 
grach edukacyjnych (np. Koduj z Kubusiem). Można w nich również ćwiczyć pamięć oraz uczyć się jak ponownie wykorzystywać zużyte rzeczy (np. EkoBohater). Oprócz tego dostępne są np. gry rozwijające kreatywność (np. – Portrety czy Szalone Zwierzaki).

Najważniejsze jednak dla wszystkich rodziców jest to, że w Bezpiecznej Strefie znajdują się bezpieczne treści, przygotowane i wybrane specjalnie dla dzieci. Wszystkie są bezpłatne. Można je przeglądać na komputerach, tabletach i smartfonach.

Kubusiowi Przyjaciele Natury

 

#zostańwdomu z Dobromisiem

W trosce o najmłodszych policjanci i pracownicy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, zorganizowali akcję „#zostańwdomu z Dobromisiem”. Ma on na celu utrwalanie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Partnerami akcji są Kuratorium Oświaty w Białymstoku oraz Nadleśnictwo Dojlidy w Białymstoku.

Od poniedziałku 27 kwietnia co tydzień, na stronie internetowej podlaskiej Policji zostanie zamieszczona bajka edukacyjna w formie multimedialnego filmu pod banerem akcji pt. #zostańwdomu z Dobromisiem. Tematyka bajki obejmuje zagrożenia wynikające z nieostrożnego bądź niewłaściwego zachowania w domu, w lesie, nad wodą czy w kontakcie z nieznajomym.

Adresatami są dzieci w wieku od 5 do 9 lat, a warunkiem uczestnictwa w akcji jest wykonanie pracy plastycznej, plakatu, gry planszowej, komiksu, kolażu itp., sfotografowanie jej, a następnie przesłanie zdjęcia do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na adres: profilaktyka.wprew.kwp@bk.policja.gov.pl .

Regulamin akcji informacyjno-edukacyjnej #zostańwdomu z Dobromisiem

Regulamin cd.

Regulamin cd.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych i rozpowszechnianie wizerunku uczestnika akcji

 

 

INFORMACJE - KORONAWIRUS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku Podlaskim przesyła informację Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowo -wychowawczych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem, opracowaną w uzgodnieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Informacja - koronawirus w placówkach oświatowo-wychowawczych.pdf

Lista oddziałów zakaźnych wskazanych dla pacjentów potencjalnie zainfekowanych koronawirusem.pdf

 

 

 

 

#Szkoła do hymnu

Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.